بهشت زهرا و افسوس کارنکردن برای پدر و مادر

مکان شما:
بهشت زهرا و افسوس کارنکردن برای پدر و مادر

خیلی ها را در بهشت زهرا میبینیم که در کنار مزارعزیزانشان افسوس میخورند که چرا تا بودند به آن ها خدمت نکردند. این موضوع احتمال خیلی زیاد برای همه اتفاق خواهد افتاد، چرا که ما انسان ها ذاتا فراموش کار هستیم، و قدر نعمت های خود را، اللخصوص نعمتی مانند پدر و مادر که نایاب و تکرار نشدنی هستند رو نمیدانیمو نخواهیم دانست. امید روزی که قدر این هدیه ها و فرشته های الهی و این خداوندگان را بر روی این کره خاکی بیشتر بدانیم.

کار کردن برای پدر و مادر

شاید بتوان قصه ی زندگی بیشتر انسان ها اینگونه تعریف کرد:

1- وقتی سن و سال کمی دارند پول و بودجه ای ندارند که برای پدر و مادر کاری انجام دهند، اما در عوض زمان و موقعیت آن را دارند.

2- زمان که میگذرد قدری بزرگتر میشویم، پول و بودجه را داریم، اما اینجا دیگر زمان و موقعیت نداریم برای پدر مادر کاری انجام بدهیم.

3- در زمان کهولت و پیری اینجا هم پول و هم زمان را در دست داریم اما حیف و صد افسوس که دیگر پدر و مادر نیستند که برایشان کاری انجام دهیم.

بی احترامی به پدر و مادر

هر کس به پدر یا مادرش از روی قضب و قهر نگاه کند حتی اگر پدر و مادر تبعیض قائل شده باشند، حتی اگر به او ظلم کرده باشند و… نماز و عبادتش دیگر مورد قبول خداوند متعال قرار نمیگیرد. به گونه ای میتوان گفت که دیگر مسلمان نیست. در این اینجا مقام مامان و بابا ها هویدا میشود. شرط قبولی طاعات و عبادات رضایت این دو وجود با ارزش است. و بدا به حال آن شخصی که به پدر مادرش ناسزا بگوید، به ازای هر ناسزا یک نسل عقب میفتد.

متاسفانه دیده میشود به عنوان مثال شخصی لیسانس و مدرک بالایی دارد، اما جایی استخدامش نمیکنند، چرا؟ یک دلیل آن افتادن گره معنوی در کارش است. خیلی از گره ها دیگر باز نمیشود. از همه بدتر این است که کسی خدای نکرده به روی والدین خود دست بلند کند، این شخص تا آخرین لحظات عمرش خیری نخواهد دید. اگر گره های زندگیت زیاد است، احتمال زیاد نارضایتی از پدر مادر در کارنامه دارید.

توبه، طلب بخشش و حق الناس

شاید اشخاصی که به والدین خود بدی کرده باشند، پیش خود بگویند خطای من را به فراموشی سپرده باشند، اما این را باید بداند که خداوند حاضر و ناظر است، او چیزی را فراموش نخواهد کرد، یادش هست چیزی که در کائنات ثبت شده است، اما فرصی در اختیار دارد که با توبه رو به حضرت حق آورد و حق الناسی که بر گردن دارد را، برطرف گرداند.

از دل پدر و مادرت در بیار

اگه میخوای زندگیت رو به راه بشه، به پای پدر مادر بیفت، خاکسارشون شو، دستشون رو ببوس، پاشون رو بوسه بزن، تا گره های زندگیت باز بشه. در هر مقامی هستی این کار رو بکن، اگر پزشکی، مهندسی، مداحی بهشت زهرا، کارگری، کارمندی و … نزار دینی از اولیات بر گرندنت بمونه.

داستانی شنیدنی

یک روایتی عرض کنم از خانمی که نزد استاد اخلاق آمد و اسم بسیار آسانی داشت فرزند آخر خانواده بود. عرضه داشت من چندین خواهر و برادر دارم اما از گذشته پدر مادر هر کار ریز و درشتی داشتند فقط به من میگفتند هنوز هم که من همسر و فرزندانی دارم باز فقط به من کارها را میگوید بیا بپز بشور جمع کن و…

الان دیگر خسته شده ام تصمیم گرفتم تا برادران و خواهران را جمع کنم تا بگویم دیگر مرا از این کارها و امور معاف کنند. استاد فرمود که اصلا این کارو نکن خوش به حالت خوشا به سعادتت حدیثی از حضرت سید الشهدا را براش بیان کرد، هم به آن ،هم به اونهایی که پدر و مادرشون زمین گیره و نیاز به کمک آنها دارند. کسانی مادر همسر و پدر همسر را باید تحمل کنند کسانی که اسم پدر و مادر توی زندگیشونه چه پدر مادر خود و چه پدر و مادر همسر هیچ تفاوتی نیست. خطاب بر کسانی که نیاز ها و خواسته های پدر و مادر نعمتی از خداوند است که حضرت حق تعالی میخواهد به شما عنایت کند. خداوند شما را دوست دارد که زحمات پدر و مادر را بر دوش شما می اندازد. خداوند متعال زمانی که میخواهد بالاترین نعمتش را گردن بنده ای از بندگانش بیندازد حتما زحمات و کار پدر و مادر را بر گردنش می اندازد.

نعمات نیکی به پدر و مادر در همین دنیا چیست؟

1- رزق و روزی و مال

2- نسل خوب فرزند بخت و اقبال

3- عاقبت به خیری

4- علم و جایگاه و سواد

یقینا این نعمت ها میرسد و خداوند متعال ضمانت میکند. ما در سرای فانی قصد تبلیغ احترام گذاشتن به پدر و مادر داریم و امیدواریم مطالب سودمند باشد. جمله ی خیلی زیبایی است که میگوید تا زنده هستم یک لیوان آب دستم بده وقتی بمیرم بیای بهشت زهرا و چهار لیتری گلابم بیاری برام فایده ای ندارد. ان شا الله هیچ یک از ما جزء این دسته از آدم ها نباشیم. یا حق

جستجو کردن

ارتباط با ما!

ما به شما تضمین میدهیم، مراسم شما را به بهترین شکل و بالاترین کیفیت مدیریت و برگزار میکنیم
توجه

خدمات ما

آخرین مقالات