اجاره اکو و مداح – اجاره سیستم صوتی – مداح بهشت زهرا و مداح بهشت سکینه

مکان شما:
اجاره اکو و مداح بهشت زهرا

اجاره اکو و مداح و سیستم صوتی در بهشت زهرا - بهشت سکینه

قیمت اجاره و کرایه مداح و اکو و انواع سیستم های صوتی در بهشت زهرای و بهشت سکینه

مرگ، این اتفاق ناگوار که کارت دعوت خود را برای همه ی انسان ها دیر یا زود ارسال میکند، به عنوان آخرین اتفاق از زندگی در هر لحظه و زمان، و فارغ از هر بعد مکان به سراغ هدف خود ینی انسان می آید، در آن لحظه آدمی هیچ تصمیمی برای وقایع بعد از آن نمی تواند بگیرد.

از آنجایی که این سفر آسمانی بدون اطلاع قبلی اتفاق می افتد، باعث غافلگیری و شوکه شدن عزیزان، نزدیکان و خانواده او خواهد شد. حال دیگر غصه ی آن عزیز از دست رفته مانده، و یک دنیا مصیبت، اما ای کاش به همین جا ختم میشد، ما ایرانی ها و شاید حتی تمام مردم دنیا، دوست داشته باشند، برای عزیز سفر کرده شان، بهترین و با کیفیت ترین مراسم را برگزار کرده، اما در این شرایط معمولا خانواده متوفی غافلگیر شده و با درد و رنج فراوانی دست و پنجه نرم میکنند و دیگر توان اداره امور بعد از مرگ عزیز خود را ندارند.

معمولا خانواده داغ دار برای عزیز از دست رفته، مراسم های مختلف و متفاوتی جهت یادبود بزرگداشت و گرامیداشت یاد و خاطرات و همچنین تسلی خاطر بازماندگان در پیش رو دارند مانند مراسمات و تشریفات کنار مزار، مراسم تدفین، مراسم چهلم، مراسم سالگرد و …

حال یک عزیزی که داغدار گردیده و مصیبت از دست دادن بهترین عزیزانش رو متحمل شده است، دیگر نباید در ذهنش دغدغه ای برای برگزاری مراسم داشته باشد. برای برگزاری این مراسم ها در منازل، مساجد، بر سر مزار، بهشت زهرا، بهشت سکینه و یا آرامستان های دیگر به خدمات گوناگونی نیاز است. میتوان گفت مهمترین خدمات مورد نیاز برای برگزار کردن این مراسم ها، اجاره اکو و مداح، اجاره سیستم صوتی، اجاره مداح خوب بهشت زهرا میباشد.

شما با داشتن مداح خوب بهشت زهرا یک مداح خوش صدا، خوش بیان و دارای بیان خوب، با پوشش موجه و اجرای خوب با انتخاب بهترین اشعار و تصانیف مرتبط و سیستم صوتی با صدا و کیفیت مطلوب و عالی، میتوانید یک مراسم یادبود بینظیر و فراموش نشدنی برای یار سفر کرده خود ترتیب دهید، مجموعه ی سرای فانی این مهم را برای صاحبان عزا سهل و آسان میکند. شما میتوانید با مشاهده نمونه کارهای ما مداح یا گروه مورد نظر خود را با توجه به سلیقه و نوع برنامه مورد پسند خود، رزرو کنید.

یکی از بهترین راه انتخاب مجموعه ای که قرار است برای شما مراسم را اجرا کند، شرکت حضوری در یک یا چندی از مراسمات مشابه مجلس خود میباشد، که به راحتی میتوانید با یک هماهنگی ساده این کار را انجام دهید. برای مشاهده و انتخاب سبک مورد نظر میتوانید به صفحه خدمات گروه سرای فانی مراجعه کرده و اما پیشنهاد سرافی فانی به شما برای اجرای مراسم ترحیم به دو سبک و روش است:

روش اول: مداحی سوزناک زبانحال دشتی بصورت انفرادی یا با ساز نی.

روش دوم: مداحی عرفانی با گروه هنری و همراهی ساز های نی و دف.

حتما قبل از رزرو سیستم صوتی و مداح و سبک مراسم خود، با کارشناسان متخصص ما تماس حاصل فرمایید و با مشاوره رایگان و برنامه ریزی خوب یک مراسم آبرومندانه و بدون نقص با خیال راحت و آسوده داشته باشید.

شروع مراسم ختم

برای شروع بیان و سخن، ابتدا نام و یاد خدا برده میشود. میتوان مطلع کلام با دکلمه و یا شعر باشد.

باید توجه داشت که زیاد از جملات و کلمات تکراری استفاده نشود. مداح ختم اگر مهارت لازم داشته باشد و هنر به خرج دهد در همان ابتدای مراسم میتواند با استفاده از شعر های ناب از شاعران و بزرگان مفاخر علم ادبیات فارسی نظر مخاطبین را به خود جلب کند.

بسم الله گفتن به عنوان رسم و فرهنگ و مدد گرفتن از پروردگار است حتی زمانی که میخواهند حیوانی را ذبح کنند یا کار مهمی انجام دهند این نام مقدس را می آوردند. سعدی در غزلیات عرفانی اش آورده است:

ثنا و حمد بی پایان خدا را

که صنعش در وجود آورد ما را

الها قادرا پروردگارا باید خدا را ( مخاطب قرار دهیم )

کریما منعما آمرزگارا ( با آواز و صوت بلند میشود خواند )

چه باشد پادشاه پادشاهان ( با خدا راه حرف میزنه )

اگر رحمت کنی مشتی گدارا ( تو بزگی و ما کوچک )

خداوندا تو ایمان و شهادت ( این همه لطف کردی و )

عطا دادی به فضل خویش مارا

وز انعامت همیدون چشم داریم ( سید جواد ذبیحی بسیار زیبا خوانده )

که دیگر باز نستانی عطا را ( از بخشش خداوند متعال خوب مثال میزنه استاد سخن سعدی )

از احسان خداوندی عجب نیست اصلا ( چیز غیر قابل باوری نیست که )

اگر خط در کشی جرم و خطا را

مداحی در بهشت زهرا

اصول و قوائد خود را با توجه به موقعیت مکانی و زمانی خود دارد.

تشکر از مهمان ها در مجلس ختم ترحیم

اصول و قوائد خود را با توجه به موقعیت مکانی و زمانی خود دارد.

1- تشکر و قدر دانی از مهمان ها به صورتی است که دقایق اول ممکن است مهمان ها اکثرا آمده باشن امکان دارد مهمان از شهرستان و راههای دور آمده باشند و زودتر نشستن، در این حالت در طلیعه ی مجلس مداح بهشت زهرا عرض تسلیت می‌کند.

2- زمانی هم پیش میاد که طبق زمان دعوت مهمان ها ممکن است تا سی دقیقه هم مهمان ها نیومده باشند حالا امکان داره در ترافیک یا در مسیر مراسم باشند و…. اما مداح باید مجلس را شروع کند . بهترین روش این است که یک عرض تسلیت بصورت کوتاه اجمالی بگوید و بلافاصله قرائت قرآن کند . بعضی از مجالس دو نفر برای این کار میگذارند هم قاری دارن هم مداح اما بعضی وقتا مداح بهشت زهرا قرائت قرآن هم انجام میدهد.

شروع مراسم میتواند در مجالس ترحیم مذهبی یا ختم مذهبی با شعر امام زمان یا پندیات و یا از فضائل حضرات معصومین خوانده شود.

پروین اعتصامی از شعرای نامی معاصر است که اشعارش بسیار طرفدار دارد . او با بیماری از دنیا رفت و در شهر قم دفن شده است. شعری روی سنگ قبر پروین است این اثر بسیار تاثیر گذار و ماندگار است.

اینکه خاک سیهش بالین است (داره خودشو معرفی میکنه)

اختر چرخ ادب پروین است (از روزگار خود میگوید)
گر چه جز تلخی ز ایام ندید ( ولی )

هر چه خواهی سخنش شیرین است ( پند )

صاحب آنهمه گفتار امروز

سائل فاتحه و یاسین است

دوستان به که ز وی یاد کنید

دل بی دوست دلی غمگین است

اینجا میخواد پند بده بیند این بستر و عبرت گیرد. درس بگیرد هر که را چشم حقیقت بین است. در هر موقعیتی باشی:

هر که باشی و ز هر جا برسی

عاقبت آخرین منزل هستی این است 

ای انسان مغرور نشو آدمی هر چه توانگر باشد ( آخر سر )

چون بدین نقطه رسد مسکین است

این شعر طولانی است و میتواند وقت زیادی صرف شود و مطالب سودمندی از داخل این شعر بهره برداری کرد.

از جمله جاهایی که پند و مطلب اثر گذار است بهشت زهرا است.

باید بدانیم که مطلب ما و شعر ما جایگاهی در آن مجلس دارد یا نه. مجلس ختم ترحیم یک مجلس تذکر است.

ما در طول اینکه زمان میگذرد باید سرعت و اوج بگیرد و اشاره به زبانحال و ذکر مصیبت شود. با خواندن شعر از بزرگان و نام بردن از بزرگان شعر و ادب اثر گذاری بسیار بیشتر میشود. شعرای بزرگ هم در وقت از دست دادن عزیزانشان شعر سرودن حافظ مولانا سعدی پروین اعتصامی و…

امروزه اجرای مراسم ترحیم دغدغه ی بسیاری از بزرگان و اساتید است. خواندن تصنیف هایی بروز، زند وکیلی خیلی اشعار و تصنیف هایی خوانده که به فراق و جدایی مرتبط هست.

همچنین داریوش که تن صدایی با سوز و احساس داره و اون کار چشم من بیا منو یاری بکن گونه هام خشکیده شد کاری بکن از فراق و جدایی میکند و مناسبت به ختم و ترحیم دارد هم از نظر شعر و مطلب و هم از لحاظ موسیقی که بسیار ملودی غمگین و اثر گذار دارد ،میتواند استفاده شود.

مخصوصا این قسمت که میگه اون که رفته دیگه هیچ وقت نمیاد.

اکو بهشت زهرا

در سازمان بهشت زهرا از سیستم صوتی چنگ استفاده میشود. این سیستم ها از نظر دوام بسیار مقاوم هستند خصوصا اکوهایی در بهشت زهرا استفاده میشود طوری طراحی میشود که اگر نوسان برق ایجاد شد دستگاه نسوزد و با آبروی مراسم مردم بازی نشود.

اکو بهشت زهرا

در سازمان بهشت زهرا از سیستم صوتی چنگ استفاده میشود. این سیستم ها از نظر دوام بسیار مقاوم هستند خصوصا اکوهایی در بهشت زهرا استفاده میشود طوری طراحی میشود که اگر نوسان برق ایجاد شد دستگاه نسوزد و با آبروی مراسم مردم بازی نشود.

اکو های بهشت زهرا در مدل های مختلف از چنگ است و اکثرا مستطیلی شکل هستند. در بعضی از قطعه های سازمان برق وجود ندارد مخصوصا قطعاتی که خیلی قدیمی شده این چون مراسم به ندرت گرفته می‌شود. البته چند راه وجود دارد.

1- کابل خیلی بلند: سیم سیار بالای صد متر باشد که از قطعات مجاور برق تهیه شود.

2- اینورتر: این در صورتی است که برق مصرفی زیاد نباشد و باطری ماشین بتواند تامین کند البته اینورتر ها در وات متفاوت وجود دارد.

3- موتور برق: در وات های و ولتاژ های مختلفی وجود دارد باید با سیم سیار حداقل بیست متر از مراسم فاصله گرفت که صدای موتور برق به مجلس نرسد و تداخل صدایی وجود نداشته باشد.

در صورت گرفتن برق چه از اینورتر چه موتور برق یا برق بهشت زهرا پیشنهاد میکنیم که از محافظ هم استفاده شود. نوسان برق باعث آسیب جدی به دستگاه میشود. باند های ارسالی گروه سرای فانی به بهشت زهرا و آرامستان های دیگر همه دارای محافظ می‌باشد.

باند بهشت زهرا

باندهای استفاده شده در بهشت زهرا هم چنگ است . این باندها در ابعاد کوچک و سبک طراحی شده است تا هم از نظر هم و نقل آسان باشد و هم از نظر جاگیری فضای کمتری را اشغال کند. پایه باندها هم بصورت ساده و تماما فلز است که در صورت برت شدن و… آسیبی جدی نبیند . باند بهشت زهرا فولرنج است برق مصرفی آن بسیار کم است به همین دلیل است که با باتری ماشین و اینورتر به راحتی کار میکند.

باندهای ‌ev و fbt یا rcf و…. برند هایی هستند که برق بیشتری مصرف میکنند. اما از لحاظ قابلیت و کیفیت صوتی اصلا قابل مقایسه نیستند.

1- پرتاب صدا :مصافتی که صدا می‌رود بعضاً دیدیم و شنیدیم که صدای یک مراسم از چند قطعه دیگر به گوش می‌رسد این نشان‌دهنده ی کیفیت پرتاب صدای باند می‌باشد. باندی خوب است که صدای بصورت یکسان در محیط پخش کند و آزار دهنده نباشد.

2- حجم صدا باید طوری باشد که برای مدعوین ناراحت کننده نباشد بیشتر مخاطب ها در مراسم ختم ترحیم خواستار صدایی ملایم و با کیفیت هستن تا اینکه صدا بسیار زیاد و آزار دهنده باشد.

3- قابلیت صدا باند بهشت زهرا خیلی از اکو لایزر های مربوط به صدا را ندارد و حتی اگر سیستم صوت با قابلیت های فراوان باشد این باند گنجایش این خروجی را ندارد.

میکروفن بهشت زهرا

میکروفن های استفاده شده هم چنگ می‌باشد. باید توجه داشت اگر مداح قرار است بخواند ابتدا میکروفن را و با الکل ضد عفونی کند باید دقت کرد میکروفن خاموش باشد وگرنه امکان سوختن میکروفن و آسیب رسیدن به دستگاه وجود دارد.

یا میشود به وسیله ی یک دستمال که آغشته به الکل و مواد ضدعفونی کننده است بروی میکروفن کشید و میکروب زدایی کرد.

آیا میشود بجای استفاده از باند بهشت زهرا از باندهای با وات بالا به اکو بهشت زهرا زد؟ باید بگوییم خیر زیرا برق مصرفی باندهای evو…. بیشتر از باند بهشت زهرا است و اینکار باعث آسیب دیدن سیستم اکو میشود.

سیستم های چنگ بعضاً برای مداحی مناسب است و مداحان صدای این سیستم را دوست دارند مخصوصا قدیمی ها علاقه به چنگ و مونتاربو دارند اما امروز گرایش به سیستم های بروز تر و پیشرفته تر پیدا کردن خصوصا دایناکورد. سیستم دایناکورد دارای قابلیت های بیشتری است که میشود چندین خروجی میکروفن ازش گرفت خروجی آ یو ایکس دارد.

خروجی برای رکرد کردن و ضبط صدا دارد. ورودی برای پخش موزیک دارد.

امیدواریم مطالب سایت سرای سودمند باشد.

پخش ویدیو

ارتباط با ما!

ما به شما تضمین میدهیم، مراسم شما را به بهترین شکل و بالاترین کیفیت مدیریت و برگزار میکنیم
توجه

خدمات ما

آخرین مقالات